Atlar & Aromaterapi

Doğada av hayvanı olan atlar, hayatta kalabilmek için evrimsel süreçte kokuya karşı yüksek bir duyarlılık geliştirmişlerdir.

Bilimsel çalışmalar atların bu özelliklerinden dolayı aromaterapi uygulamalarına çok iyi cevap verdiklerini gösteriyor. 

AROMATERAPİ NEDİR?

Bugün farklı ürünlerin pazarlama kampanyalarında yaygın ve yanlış bir biçimde yalnızca “koku ile iyi hissetme” anlamında kullanılan "aromaterapi" aslında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nın tanıdığı tamamlayıcı tıp dallarından “fitoterapi” (bitkilerle tedavi) biliminin bir parçasıdır. Aromaterapi uygulamalarında bitkilerden kimyasal ve/ya mekanik yöntemlerle elde edilen 100% doğal ve saf öz yağlar (sabit ve uçucu) ve sular (hidrosoller); sağlığı korumaya, iyileştirmeye ve tedavi etmeye yönelik ayrı ayrı fizyolojik, zihinsel veya ruhsal olarak veya bütünsel bir yaklaşımla kullanılır.

Atlar & Aromaterapi Seanslar

 

AA WELLNESS

Atınızın refahını yükseltmek için aromaterapi

Grip veya alerji sezonu fark etmez... Aromaterapi uygulamaları ile ahırları daha sağlıklı ortamlara dönüştürmek veya atınıza 100% bitkisel özlerle hazırlanmış mevsim bakımı yapmak ister misiniz?

AA WHISPER

Aromaterapi ile atınızla ilişkinizi geliştirin

Alışılagelmiş "insan - at" ilişkisinin ötesinde, kıymetli bitkilerden elde edilen 100% saf ve doğal kokular ile atınızla aranızda yeni bir dil geliştirmek ister misiniz? 

AA THERAPY

Geleneksel & tamamlayıcı tedavi protokolleri

Özellikle yaşlı, hassas veya kronik rahatsızlıklardan uzun süreli tedavi gören atların yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik, klinik kanıta dayalı aromaterapi uygulamaları.

Aromaterapinin ne olduğu ve bu pratiğin at sağlığında kullanımı ile ilgili üç saat süren uygulamalı bir atölye.

 

Bu atölyenin ilk yarısı aromaterapinin ne olduğu, kullanım amaç ve yöntemleri, fizyolojik ve zihinsel etki mekanizmaları ve güvenlik konusu üzerinde odaklanıyor. Diğer yarısı ise aromaterapinin at sağlığındaki kanıta dayalı uygulamalarını, ilgili klinik çalışmalara ve bugün batıda günlük kullanım pratikleriyle birlikte gözler önüne seriyor. Ahır veya kapalı manejde bir at üzerinde yapılan uygulama ile sonlanan çalışmada katılımcılar ayrıca yaklaşık 20 adet uçucu yağı da yakından tanımış oluyor.

 
 

Atlar & Aromaterapi Yazılarım

Yeşilce Mah. Emirşah Sok. No:21 (Impact Hub)

4.Levent Sanayi Kağıthane 34418 İstanbul

Aromaterapi&Co_edited.png